Algemeen Personeel Leerlingen Magister5 Dagrooster Webmail
  Zoeken
maandag 6 februari 2012 ..:: Internet » Onderwijs » Schoolkosten ::..   Inloggen
 Schoolkosten 2011-2012 Afdrukken   Minimaliseren
Studieboeken

Het Libanon Lyceum heeft een contract met Van Dijk Educatie (VDE), een professionele organisatie die werkt voor veel scholen. De leermiddelen zijn “gratis”, dat wil zeggen alle leermiddelen die de school verplicht stelt. Daarvan zijn uitgezonderd zaken als rekenmachines, agenda’s en atlassen. Die zijn voor uw eigen rekening.

Borg

Voor de leermiddelen die de school ter beschikking stelt wordt via Van Dijk Educatie een borg gevraagd. Vanaf het schooljaar 2011-2012 mag u als ouder/leerling zelf de keuze maken om de borg wel of niet te betalen. Bij het bestellen van het pakket via de website zet u het vinkje bij de borg aan als u de borg wilt betalen. Deze borg is dus niet verplicht. Graag willen wij als school de noodzaak van deze borg benadrukken. Door een borg te vragen leren leerlingen zorgvuldiger om te gaan met materialen die zij in bruikleen krijgen.

Kiest u ervoor om de borg wel te betalen dan bedraagt deze € 75,- per pakket. De borg betaalt u eenmalig (aan VDE) bij het bestellen van het boekenpakket en ontvangt u terug op het moment dat uw kind de school verlaat. Voorwaarde voor het terugontvangen van de borg is het inleveren van een volledig onbeschadigd boekenpakket. Aan het eind van elk schooljaar ontvangt u van VDE een inleverformulier. Uw kind levert de boeken samen met het inleverformulier in. Van Dijk kijkt samen met uw kind het boekenpakket na. Of er nu wel of niet is gekozen voor het betalen van de borg, na constatering van schade aan en/of ontbreken van boek(en) volgt er altijd een schadefactuur.

Vrijwillige ouderbijdrage beheerd door het Lettinga Fonds

Scholen worden uitermate krap bekostigd. Het is ook maar de vraag of het ons lukt om voor het geld dat wij van het ministerie krijgen alle schoolboeken (die gelukkig niet meer door de ouders betaald hoeven te worden) kunnen bekostigen. Laat staan als wij wat extra’s willen doen: een gebruik van audiovisuele middelen, een behoorlijk aantal computers op allerlei plaatsen in de school, bij de creatieve vakken geen minimaal pakket leermiddelen maar een groot aanbod aan materialen om mee te werken, klassensets Bosatlassen in de lokalen zodat u er thuis niet per se één hoeft te hebben, klassensets leesboekjes zodat de kinderen deze niet zelf hoeven aan te schaffen, projecten die geld kosten, enzovoorts, enzovoorts.

Om het ons mogelijk te maken ons werk zo optimaal mogelijk te doen waardoor de leerlingen optimaal kunnen leren, vragen we u naast de verplichte ouderbijdrage ook een vrijwillige ouderbijdrage van € 50,- per kind. Klik hier voor de informatiefolder over het Lettingafonds.

Inning ouderbijdragen, werkweken en excursies

Ouderbijdragen: In de laatste week van de zomervakantie heeft u via de post een eenmalige machtiging voor de ouderbijdragen ontvangen. Op deze machtiging kon aangegeven worden of u de vrijwillige ouderbijdrage wilt betalen en of u voor uw kind een kluisje (€ 10,- huur plus € 10,- borg) wilt huren.
Werkweken en excursies: Gedurende het schooljaar, afhankelijk van wanneer de werkweek of excursie plaatsvindt, ontvangt u een eenmalige machtiging voor de werkweken en excursies. Voor de werkweek en het achterblijversprogramma van de brugklassen doet u via de verplichte ouderbijdrage een aanbetaling van € 30,-.

Verplichte ouderbijdrage per leerjaar

Brugklassen

  • Schoolbetaalpas incl. printsaldo € 5,-
  • Vieringen (Sint/Kerst, e.d.) € 5,-
  • Verzekering € 5,-
  • T-shirt lichamelijke opvoeding € 7,-
  • Activiteiten Plusweken (excursies/museumbezoek/SKVR/spelletjesweek/bioscoopbezoek, e.d.)  € 42,50

Totaal € 64,50

Tweede klassen

  • Schoolbetaalpas incl. printsaldo € 5,-
  • Vieringen (Sint/Kerst, e.d.) € 5,-
  • Verzekering € 5,-
  • Dagje uit € 30,-
  • Activiteiten Plusweken (Museumbezoek/bioscoopbezoek/Schrijvers op School/SKVR/Digital Playground, e.d.)  € 42,50

Totaal € 87,50

Derde klassen

  • Schoolbetaalpas incl. printsaldo € 5,-
  • Vieringen (Sint/Kerst, e.d.) € 5,-
  • Verzekering € 5,-
  • Havenbezoek en overige excursies € 25,-
  • Activiteiten Plusweken (Culturele activiteit/Taaldorp/Schrijvers op School/bioscoopbezoek, e.d.) € 42,50

Totaal € 82,50

Vierde klassen havo en vwo

  • Schoolbetaalpas incl. printsaldo € 5,-
  • Vieringen (Sint/Kerst, e.d.) € 20,-
  • Verzekering € 5,-
  • Mediatheekvoorziening € 10,-
  • Outdoordag € 30,-

Totaal € 70,00

Vierde klassen mavo

  • Schoolbetaalpas incl. printsaldo € 5,-
  • Vieringen (Sint/Kerst, e.d.) € 20,-
  • Verzekering € 5,-
  • Mediatheekvoorziening € 10,-
  • Excursie ivm sectorwerkstuk € 10,-
  • Jaarboek € 20,-

Totaal € 70,00

Vijfde klassen havo

  • Schoolbetaalpas incl. printsaldo € 5,-
  • Vieringen (Sint/Kerst, e.d.) € 10,-
  • Verzekering € 5,-
  • Mediatheekvoorziening € 10,-
  • Jaarboek € 20,-

Totaal € 50,00

Vijfde klassen vwo

  • Schoolbetaalpas incl. printsaldo € 5,-
  • Vieringen (Sint/Kerst, e.d.) € 10,-
  • Mediatheekvoorziening € 10,-
  • Verzekering € 5,-

Totaal € 30,00

Zesde klassen vwo

  • Schoolbetaalpas incl. printsaldo € 5,-
  • Vieringen (Sint/Kerst, e.d.) € 10,-
  • Verzekering € 5,-
  • Mediatheekvoorziening € 10,-
  • Jaarboek € 20,-

Totaal € 50,00

Extra service per leerjaar

Leerling-kastje € 10,00 + onderhoud € 10,00

lege kolom